Aktualności

Aromatycznie indyjski Kraków!

Restauracja INDIA MASALA serdecznie zaprasza w kulinarną podróż do Indii. Różnorodność potraw kuchni indyjskiej, przygotowywanych w naszej restauracji pozwoli zaspokoić gusta każdego, kto szuka nowych kulinarnych doznań.


W naszej karcie menu znajdziecie Państwo bogactwo indyjskich dań, pochodzących z różnych regionów Indii, począwszy od łagodniejszych dań północnej części kraju, skończywszy na bardzo ostrych daniach , takich jak Vindaloo, charakterystycznych dla regionu Goa.

Nasi kucharze, pochodzący z Indii, specjalizują się w potrawach przygotowywanych w piecu Tandoor. Jest to gliniany piec w kształcie dzbana a potrawy w nim przygotowywane mają niepowtarzalny smak i aromat. Marynowane wcześniej mięsa są wypieczone z zewnątrz pozostając miękkimi i soczystymi wewnątrz, a pieczywo jest niezwykle chrupkie. Dania te nazywa się tandoori.

W naszej kuchni wykorzystujemy tylko świeże warzywa i mięsa, mało przetworzone składniki oraz całe bogactwo indyjskich przypraw, takich jak, np. kardamon, kumin, kurkuma, liście curry, liście kolendry, chilli, kumin, kozieradka i wiele innych. Nasi kucharze używają specjalnej mieszanki przypraw – MASALA, skomponowanej specjalnie z myślą o Was, Drodzy Goście.

Indie to kolebka wielu tradycji kulinarnych. Wynika to z faktu, że mieszają się tu różne kultury, religie i tradycje. Kuchnia indyjska jest bardzo różnorodna pod względem smaku, koloru i aromatu. W dużej mierze wykorzystuje produkty wegetariańskie i wegańskie, które umiejętnie połączone z różnymi przyprawami, pozwolą przygotować całe bogactwo potraw. Duży wpływ na indyjską kuchnię wywarli wyznawcy różnych religii i różnych narodowości, którzy osiedlili się na ziemiach indyjskich, np. muzułmanie wprowadzili do kuchni indyjskiej baraninę i jagnięcinę, Portugalczycy – ziemniaki, a Anglicy zwyczaj picia herbaty, cudownego, aromatycznego napoju nazywanego-chai.

Różnorodność dań kuchni indyjskiej sprawi, że zaspokoi ona gusta każdego, kto szuka nowych kulinarnych doznań.
Posiłki serwowane w hinduskiej restauracji, barze czy w zaciszu domowym są wielodaniowe. Rozpoczynają się przekąską, która może być na gorąco lub na zimno. Najczęściej jest to indyjski pierożek samosa, pakora lub warzywne placuszki – aloo tikka. Towarzyszą temu przeróżne dipy i chatneye. Następnie podawane są dania główne, gorące, zawiesiste sosy, np. curry, balti czy vindalu. Jakie będzie danie główne zależy od regionu Indii, w którym jest podawane. Jednak w każdym miejscu w Indiach do sosów podawany jest ryż oraz przeróżne chlebki naan, chapati lub roti, które często zastępują sztućce. Nie ma nic pyszniejszego niż gorące i chrupiące chlebki zanurzone w aromatycznym sosie. Posiłek może również składać się z kilku dań głównych, wówczas każdy otrzymuje na talerzu zestaw takich dań, który nazywa się – thali. Po skończonym posiłku przychodzi czas na delektowanie się słodkościami, jogurtowymi lassi lub indyjską herbatą.

Kuchnia indyjska posiada jedna cechę, która pozwala jej wyróżniać się na tle wszystkich kuchni świata. Są to aromatyczne przyprawy, które rzadko goszczą na stołach innych kuchni. Wśród przypraw najbardziej popularne są kardamon, imbir, kumin, liście curry, kurkuma, kolendra, chilli i wiele, wiele innych. Przprawy te wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Hindusi posiadają niezawodny zmysł łączenia tych wszystkich przypraw w mieszanki, zwane MASALĄ. W każdym domu przepis na masalę jest inny i niechętnie zdradza się ten sekret.

My również przygotowaliśmy z myślą o Was, Drodzy Goście, specjalną MASALĘ – mieszankę tych cudownych i aromatycznych przypraw. W restauracji INDIA MASALA będziecie mogli delektować się daniami kuchni indyjskiej, przygotowanymi na bazie naszej masali.

Serdecznie zapraszamy a wszystkim Gościom życzymy cudownej, aromatycznej, kulinarnej podróży do Indii.

Zamówione dania:
Koszt zamówienia: